Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

LISTA: De tar studenten i dag

Här är årets 123 studenter på Brinellskolan.

Annons

Barn- och fritidsprogrammet:

Emily Florence, Sandra Högberg, Lisa Karlsson, Linn Malinen, Frida Mattson, Lalesh Omar Shekho, Emma Skult, Isabella Vejo, Elin Östlund Lindh.

Byggprogrammet

Inriktning husbyggnad:

Karin Dömstedt, Albin Eriksson, William Eriksson, Kevin Granat, Jesper Granström, Felix Haglund, Emil Larsson, Hampus Lindroth, Tobias Lundberg, Jesper Malinen Hellgren, Gustav Qvist, Victor Ricatti Guldbrandsson, Mattias Selin, Alfred Tuvell.

Inriktning måleri:

Sara Amnå, Adam Karvonen, Lukas Pettersson.

Se också: TV-klipp från årets studentbal

Ekonomiprogrammet:

Mikaela Abrahamsson, Oscar Abrahamsson, William Andersson, Sofia Anttila, Sanna Brändström, Ana Maria Cuturic, Linnéa Dahlberg, Lydia Dimic von Brömssen, Lara El Hasha, Amanda Eriksson, Simon Fors, Hanna Granström, Frida Hallgren, Amanda Hedberg, Linus Hedman, Isabella Håfström, Hannah Johansson, Erik Karlström, Michelle Kuru, Ivan Antonio Lukell, Jesper Myhrvold Strömberg, Sam Nilander, Oscar Nordlund, Ida Palmér, Abdullah Ghassar Rabia, Evelina Sapila, Carl Siipilehto Karlsson, Simon Sverin, Ellen Vahlstedt, Saga Vahlstedt, Sabina Vejo.

Elprogrammet

Inriktning automation:

Ramtin Ghaderi, Erik Kaitajärvi, Jonathan Lundgren, Gustav Wiklund.

Inriktning elteknik:

Isak Andersson, Alexander Björkman, Jonathan Bärekrans, Tim Göransson, Anton Ingemarsson, Zack Korte, Simon Lehtola, Ismaël Ouberri, Jezper Särkkä Spinord, Marcus Wahlgren.

Fordonsprogrammet

Inriktning persobilsteknik:

Siavash Bartak, Tobias Eriksson, Emil Jonsson Mällberg, Carl Lindgren, Malin Lundgren, Cecilia Neiglick, Ivan Podgornik, Alexandra Pricop.

Se mer: Nervöst både att köra upp och ta studenten

Naturvetenskapsprogrammet:

Khaled Abdul Ghani, Bisan Abou-Chakra, Rukia Abubaker, Sofia Andersson, Matilda Granqvist, Simone Löfblad, Lisa Mach, Markus Omran, Linnea Pierre, Helen Semere, Ali Ahmad Shahnawazi, Youyi Xu.

IMYRK

Javad Husseini, Mustafa Nuri, Hossein Rezaie, Daniel Stenberg.

Industriprogrammet:

Habib Alizadeh, Robert Bildås, Thilda Forsberg, Rasmus Nordström, Johan Nyman, Eddie Steen.

NPS

Sabina Friis, Gabriel Koivisto Sundstedt.

Samhällsvetenskapsprogrammet:

Angelica Arvidsson, Adam Björnberg, Clara Boström, Sofie Eriksson, Emelie Granqvist, Fredrik Hultén, Frida Junno, Emelie Karlsson, Oscar Liljegren, Sebastian Mäkelä, Amanda Parenica Karlsson, Joan Shekho, Merie Woldeghebriel, Liza Ylitalo.

Teknikprogrammet:

Marcus Abrahamsson Månsson, Daniel Eliasson, Erdem Garip, Therese Karlsson, Aron Karvonen, Oscar Ten Heggeler.

Se också: Bildspecial från studentbalen

Mer läsning

Annons