Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Så gick det på den fjärde etappen

Här finns resultat för alla lokala löpare som deltar i O-ringen i Sälen.

Annons

H21E: 1) Thierry Gueorgiou, Kalevan Rasti, 223.08 (1) 71.37

D21E: 1) Tove Alexandersson, Stora Tuna OK, 195.23 (1) 63.39

H20E: 1) Simon Hector, Snättringe SK, 199.37 (2) 59.21

D20E: 1) Johanna Öberg, OK Linné, 180.32 (6) 50.04

H18E: 1) Isac von Krusenstierna, OK Kåre, 148.51 (1) 42.03

D18E: 1) Veera Klemettinen, Suunta Jyväskylä, 151.14 (2) 41.36

H21E2: 1) Felix Späth, Lillomarka OL, 239.16 (7) 73.30

D21E2: 1) Johanna Sanderi, IFK Lidingö SOK, 226.28 (2) 63.44

H18E2: 1) Saul Klemola, Raja-Karjalan Suunnistajat, 152.21 (2) 43.34

D18E2: 1) Sofia Eriksson, Stora Tuna OK, 184.14 (3) 47.44

D10: 1) Stina Thern, OK Skogshjortarna, 74.34 (2) 17.51, 100) Lovisa Bylund, Fagersta OK, 127.59 (137) 34.29

D20: 1) Hanna Lindström, OK Tranan, 166.46 (1) 43.02, 8) Lovisa Jonsson, Norbergs OK, 185.45 (4) 44.50

D40K-2: 1) Elisabeth Ingvaldsen, Nydalens SK, 106.03 (1) 27.56, 91) Marie Berggren, Fagersta OK, 211.21 (101) 55.53

D50K: 1) Laila B Höglund, FK Herkules, 99.38 (1) 28.42, 34) Elisabet Elmertoft, Norbergs OK, 138.06 (26) 34.02

D55: 1) Maria Jonsson, Tullinge SK, 115.42 (1) 28.12, 125) Marita Stadig, SK Trim/Virsbo, 269.35 (125) 66.36 D55K: 1) Ewa Roos, Helsingborgs SOK, 123.46 (5) 33.45, 66) Annelie Spolander, Norbergs OK, 175.45 (30) 38.20

D60: 1) Sirpa Lilja, Modum O-lag, 115.20 (4) 30.18, 47) Marianne Einarsson, Fagersta OK, 183.18 (55) 50.36

D70: 1) Katharina Mo Berge, Freidig, 126.52 (1) 28.15, 45) Gun-Britt Rosendahl, Fagersta OK, 278.58 (47) 57.48

D70K: 1) Britt-Marie Eklöf, OK Milan, 130.30 (1) 33.55, 30) Ingalill Westberg, SK Trim/Virsbo, 188.09 (26) 46.33

D75: 1) Asta Sjöberg, Lindebygdens OK, 132.03 (1) 33.15, 30) Monica Theuser Wengrud, Norbergs OK, 257.58 (37) 80.49

D45M: 1) Annika Leufvén, Åmåls OK, 132.28 (6) 32.22, 6) Malin Jonsson, OK Hedströmmen, 142.24 (14) 34.05, 26) Helén Liljebrand, SK Trim/Virsbo, 166.27 (19) 35.57

D55M: 1) Eva Bohm, OK Vildhussen, 138.43 (1) 29.18, 29) Christina Englöf, Fagersta OK, 209.46 (24) 43.27, 35) Sylvia Broström, OK Hedströmmen, 217.39 (45) 52.59

D60M: 1) Ingela Nelsén, Falkenbergs OK, 141.44 (2) 33.01, 13) Agneta Gustafsson, Norbergs OK, 180.33 (21) 47.31

H11: 1) Isak Eskilsson, IK Hakarpspojkarna, 63.17 (1) 15.32, 108) Samuel Resmalm, OK Hedströmmen, 126.33 (162) 33.46

H12K: 1) Mathias Nordlinder, OK Linné, 73.22 (1) 20.10, 7) Edvin Berggren, Fagersta OK, 92.25 (10) 24.46

H13: 1) Mattias Östberg, Stora Tuna OK, 84.35 (1) 21.25, 154) Ludvig Bylund, Fagersta OK, 209.03 (127) 40.55

H15: 1) Viktor Svensk, Stora Tuna OK, 109.06 (2) 29.03, 162) Thor Nilsson, Fagersta OK, 357.11 (169) 74.20

H16: 1) Sander Arntzen, Asker SK, 107.35 (1) 27.21, 192) Alex Lindberg, Fagersta OK, 442.31 (198) 88.13

H17-20K: 1) Martin Nilsson, Snättringe SK, 131.16 (2) 34.51, 46) Andreas Liljebrand, SK Trim/Virsbo, 303.41 (32) 54.14

H21K-2: 1) Søren Schwartz, IFK Göteborg, 146.51 (1) 42.28, 20) Viktor Funcke, Norbergs OK, 182.08 (19) 49.02, 97) Robert Broström, OK Hedströmmen, 226.18 (81) 59.30, 175) David Stadig, SK Trim/Virsbo, 325.57 (153) 74.05

H35K: 1) Jostein Andersen, Nydalens SK, 131.11 (1) 36.41, 106) Robert Hellgren, Norbergs OK, 218.44 (114) 57.49, 153) Henrik Hellgren, Norbergs OK, 258.22 (153) 66.10

H40K-1: 1) Martin Johnsson, IFK Lidingö SOK, 123.26 (1) 33.43, 149) Johan Ericson, Fagersta OK, 309.51 (159) 88.43

H40K-2: 1) Jörgen Olsson, OK Pan-Kristianstad, 130.17 (3) 35.35, 87) Niklas Olsson, Fagersta OK, 203.53 (82) 52.06

H45K-2: 1) Jukka Viskari, Hiidenkiertäjät, 120.22 (2) 30.26, 170) Mats Back, Fagersta OK, 237.27 (182) 65.41

H55: 1) Lasse Jansson, Gävle OK, 126.16 (2) 33.04, 162) Esko Stadig, SK Trim/Virsbo, 274.03 (154) 61.14

H55K: 1) Sune Södergrann, Tullinge SK, 110.51 (1) 29.44, 97) Mats Bergman, Norbergs OK, 176.38 (56) 45.50, 126) Johan Karlsson, Norbergs OK, 193.38 (155) 70.11

H60: 1) Sigurd Dæhli, Løten o-lag, 131.09 (5) 37.43, 41) Jan Gottfridsson, Norbergs OK, 177.58 (40) 48.45, 66) Carl-Erik Berglöv, Fagersta OK, 200.43 (41) 49.19

H60K: 1) Arnfinn Pedersen, Gjø-Vard OL, 120.57 (1) 31.53, 17) Jan-Eric Hellgren, Norbergs OK, 143.42 (21) 38.12

H65: 1) P-O Ivarsson, Haninge SOK, 138.13 (1) 32.42, 35) Johan Källman, Norbergs OK, 162.01 (14) 38.12, 94) Ulf Kjellin, OK Hedströmmen, 202.43 (122) 59.07

H65K: 1) Sven Bergström Trolin, Forsa OK, 120.29 (9) 36.24, 119) Lars Wisell, Fagersta OK, 192.40 (134) 61.34, 140) Per-Olof Einarsson, Fagersta OK, 202.37 (157) 68.20

H80: 1) Rune Carlsson, Sundbybergs IK, 111.53 (1) 32.59, 2) John Vallin, OK Hedströmmen, 129.41 (9) 41.31, 43) Per Nilsson, Fagersta OK, 305.58 (45) 80.16

H45M: 1) Niklas Larsson, IK Uven, 140.47 (1) 32.41, 5) Stefan Jonsson, OK Hedströmmen, 160.38 (6) 38.15

H55M: 1) Lennart Wahlgren, Rehns BK, 128.35 (1) 32.04, 26) Mats Broström, OK Hedströmmen, 192.34 (26) 48.46

H65M: 1) Lennart Tägtström, Domnarvets GOIF, 163.09 (5) 40.06, 31) Gunnar Klingberg, Karbennings GoIF, 275.53 (36) 65.11

U1: 1) Albin Emilsson, OK Skogsfalken, 57.22 (8) 12.56, 74) Fredrik Ericson, Fagersta OK, 77.42 (79) 16.07

U2: 1) Edvin Åtting, Linköpings OK, 76.22 (1) 18.32, 255) Ludvig Liljebrand, SK Trim/Virsbo, 199.32 (311) 48.45

Open 1: 1) Tova Jonsson, OK Hedströmmen, 91.51 (3) 20.59, 40) Margareta Dahlström, OK Hedströmmen, 198.29 (114) 46.31

Open 3: 1) Frida Berglin, Karlskrona SOK, 114.53 (9) 27.44, 210) Maria Ahlberg, Norbergs OK, 281.22 (328) 53.30

Open 5: 1) Elias Möller, Skåneslättens OL, 121.51 (4) 30.06, 217) Lars-Åke Bylund, Fagersta OK, 276.42 (336) 60.22

Challenge D 10: 1) Elina Rönnlund, IFK Umeå, 246.24 (1) 63.37, 3) Maria Bylund, Fagersta OK, 266.06 (2) 67.12

Challenge D 5: 1) Ida Gustafsson, Arvidsjaurs OK, 149.13 (3) 36.40, 7) Malin Björkqvist, Norbergs OK, 179.51 (27) 44.13

Challenge H 5: 1) Oscar Molin, Boxholm-Mjölby OL, 138.38 (12) 33.40, 16) Dan Arvidsson, Norbergs OK, 167.50 (16) 35.16

Kompletta resultatlistor finns här

Mer läsning

Annons